Головна » 2015 » Березень » 19 » Спорт
10:06
Спорт

Дебют юних рокитнівських гирьовиків

6 березня гостинна сарненська земля приймала у себе відкритий чемпіонат Рівненської області з гирьового спорту серед юнаків та дівчат. Змагання проходили в старовинному, з тисячолітньою історією, селищі Степань. Значний вклад у становлення гирьового спорту на теренах Рівненщини зробив справжній ентузіаст, тренер Степанської ДЮСШ «Колос», чемпіон Європи серед ветеранів 2013 року Володимир Пінчук, який був головним суддею першості. До речі, Володимир Сергійович цього дня відзначив своє 52-річчя!
Чемпіонат був представлений вихованцями трьох шкіл гирьового спорту – Дубенської, Степанської і Рокитнівської. У кожній ваговій категорії дозволялась участь необмеженої кількості спортсменів від кожної команди. Тому представництво було достатньо великим. Вперше за останні років п’ять-шість збірна команда Рокитнівського району виїхала на подібні змагання у такому чисельному складі, до того ж із представницями «слабкої» статі, що не може не радувати. Наші гирьовики змагалися у двох вікових групах. До першої входили юнаки і дівчата 1999 р. н. і молодші, а до другої групи – спортсмени 1997-1998 р. н. У кожній із них Рокитнівські спортсмени досягли високих результатів. Так у молодшій віковій групі Василь Козаченко (вагова категорія 48 кг) став третім, піднявши гирі вагою 12 кг кожна, за сумою двох вправ, 264 рази! В ваговій категорії до 63 кг змагальні вправи виконувались із 16-кілограмовими снарядами. Тут виступали два наших спортсмени – Дмитро Делейчук і Степан Жуковський. Дмитро виконав у сумі 145 підйомів! І посів високе ІІ місце. Степан Жуковський, на жаль, не потрапив у трійку призерів, але показав пристойний результат – 14 поштовхів і 67 разів у ривку. Максим Трохимчук посів ІІІ місце у в/к до 78 кг. Аня Ляховчук та Анастасія Маринич здобули треті місця на п’єдесталі пошани у вагових категоріях – 58 кг та 53 кг відповідно. Всі вищеперераховані хлопці та дівчата є учнями всього лише 8-их класів. І наймолодший учасники чемпіонату – наш Данило Галицький (2005 р. н.) був відзначений дипломом та пам’ятним подарунком. Данило виконував вправи з гирями, вагою по 8 кг і зафіксував 85 підйомів! Погодьтесь, що для дев’ятирічного спортсмена – це гарний показник.
У старшій віковій групі Сергій Гордійчук посів ІІ місце у в/к +78 кг, виконавши 77 підйомів з 24-кілограмовими гирями. Це його другі змагання, на яких Сергій покращив свій результат на 16 очок.
Лілія Кулакевич у вправі «ривок» зафіксувала гирю, вагою 16 кг, 62 рази! ІІ місце у в/к +58 кг – заслужений здобуток спортсменки.
Всі хлопці та дівчата нашої збірної тренуються на відділенні гирьового спорту в групах початкової підготовки І-го та ІІ-го років навчання Рокитнівської ДЮСШ «Колос». Для восьми з дев’яти спортсменів – це перші змагання такого рівня, і такі результати! Поздоровимо їх з вдалим деб’ютом і побажаємо великих перемог у майбутньому! Здоров’я і сили!