Головна » 2017 » Жовтень » 6 » Спорт
14:40
Спорт

Чемпіони УКРАЇНИ з японської боротьби сумо

З 22 по 24 вересня в Рівному пройшли змагання чемпіонату України з японської боротьби сумо серед юнаків та дівчат, в яких взяло участь біля 600 юних спортсменів. Змагання були відбірковими до чемпіонату Європи.
Юні спортсмени змагалися в трьох вікових групах: до 12, 14 та 16 років. До участі в цьому найвищому спортивному форумі держави в збірну області були запрошені рокитнівські борці вільного стилю. Cказати, що рокитнівчани виступили добре, це … применшити їх резутьтат! Двоє чемпіонів України! Четверо срібних та шестеро бронзових призерів. Саме завдяки їх перемогам команда сумоїстів Рівненщини змогла здобути перше загальнокомандне місце. А кубок за нього довірили підняти нашому тренеру Володимиру Васильчуку.
З найкращого боку себе показала учениця Рокитнівської гімназії, розумниця, маленька красуня та спортсменка Діана Вежичаніна. Маючи власну вагу 25 кг (серед дівчат до 12 років), вона буквально розметала всіх суперниць у ваговій категорії до 30 кг,
зійшовши на найвищу сходинку п’єдесталу та виборовши право представляти Україну на чемпіонаті Європи! Цього їй здалося замало і вона вирішує позмагатися з дівчатами віком до 14 років та вагою до 33 кг. І тут Діанка не залишилася без нагороди, здобувши «бронзу»! Вісім кілограмів різниці та старший вік суперниць з інших областей України її нітрохи не турбував! Просто молодець!
У ваговій категорії до 45 кг (серед дівчат до 12 років) на другу сходинку п’єдесталу зійшла Дарина Гордійчук, а третьою стала Марія Кляпко (вихованки тренерів Володимира Васильчука та Анни Кінчур).
Змагаючись серед дівчат до 14 років у ваговій категорії до 45 кг, на третю сходинку п’єдесталу зійшла Ірина Касперська. Ця дівчина також зуміла пробитися до фіналу серед дівчат до 16 років, де стала «срібною» призеркою чемпіонату.
Серед дівчат до 14 років у ваговій категорії до 60 кг чемпіонське звання здобула учениця Будівської школи Анастасія Кушнір! У фіналі вона перемогла рокитнівчанку Юлію Федорович. Такого село Буда ще не знало. Чемпіонка України – жителька села Буда! І вона включена до збірної України на чемпіонат Європи!
Змагаючись серед дівчат до 16 років у ваговій категорії до 60 кг, Юлія Федорович виборола «бронзу». Ніна Зубок повторила цей результат, змагаючись у цій віковій групі у ваговій категорії до 65 кг!
Серед юнаків наші досягнення скромніші. Владислав Чубик, борючись у ваговій категорії до 65 кг, отримав чотири перемоги і зазнавши однієї поразки, став третім серед 22 спортсменів!
Назар Берташ здобув срібло, борючись у ваговій категорії до 85 кг.
За підсумками чемпіонату України семеро рокитнівчан виконали норматив кандидата в майстри спорту України! І це добре.
Отже, попереду чемпіонат Європи в Молдові. Треба конче вирішити фінансові питання, пов’язані з участю в ньому наших спортсменів.