Головна » 2018 » Червень » 7 » Спорт
13:56
Спорт

Малюк – 2018

1 червня під такою назвою в смт Рокитне на Рівненщині пройшли змагання традиційного Всеукраїнського юнацького турніру з вільної боротьби, присвяченого Дню захисту дітей. В цей день борцівські килими, як і годиться, були покладені на площі біля райдержадміністрації.
В змаганнях взяло участь більше 122 юнаків, які представляли Рівненську, Тернопільську, Донецьку, Житомирську та Хмельницьку області України.
На відкритті турніру його учасників вітали: голова Рокитнівської райдержадміністрації Микола Кушнір, голова Рокитнівської районної ради Анатолій Кінчур та видатні українські борці: заслужений майстер спорту, учасник трьох Олімпіад, срібний призер Олімпійських ігор, триразовий чемпіон Європи, багаторазовий призер чемпіонатів світу Василь Федоришин, майстер спорту міжнародного класу, бронзовий призер чемпіонату світу, багаторазовий призер чемпіонатів Європи Михайло Кушнір, були присутні начальники відділів освіти та у справах молоді та спорту Рокитнівської райдержадміністрації Михайло Кузьмич та Леонід Федорович, всі заступники голів райдержадміністрації, райради, начальники відділів та управлінь.
Юні спортсмени показали безкомпромісну боротьбу, в якій здобували яскраві перемоги! Глядачі вболівали краще, ніж на футболі! Серед найпалкіших вболівальників були сестрички, мами та бабусі юних борців. Тренери, судді, глядачі та учасники позитивно оцінили рівень та яскравість проведення змагань.
Рокитнівчани виступили добре. Маємо двох чемпіонів, трьох других та шестеро третіх призерів.
У ваговій категорії до 20 кілограмів рокитнівські малюки не дали жодного шансу спортсменам з інших міст, впевнено зайнявши весь п’єдестал пошани! Поза конкуренцією був наш чемпіон Тимофій Ковальчук, перемігши всіх суперників чисто! Друге місце завоював Євген Лящук, а третім фінішував Кирило Корецький! Молодці!
У ваговій категорії до 23 кілограмів, Володимир Даценко впевнено переміг всіх суперників і завоював чемпіонський кубок! Третім фінішував Микола Бондар.
У ваговій категорії до 26 кілограмів, де змагалося 16 спортсменів, Ілля Яцкевич, програвши боротьбу за бронзу, став п’ятим.
Найбільше спортсменів-борців змагалося у ваговій категорії до 29 кілограмів, аж 29! Стас Марковець, отримавши чотири перемоги, став третім призером змагань. В цій категорії переміг чемпіон України Роман Кулаківський з Малина! Він і був названий «Кращим борцем змагань»!
Наступна вагова категорія до 32 кілограмів. Переміг чемпіон України з Коростеня Нікіта Титюк. Його тренер Владислав Білоус був названий «Кращим тренером турніру»! Наші в призи не потрапили.
У ваговій категорії до 35 кілограмів переміг здолбунівчанин Артем Одукалець.
У вазі до 38 кілограмів учень Рокитнівської гімназії Дмитро Богданець виборов третє місце.
У ваговій категорії до 41 кілограма учень Рокитнівського ліцею Олександр Ковалевич став третім. В другій групі Олександр Стрілець програв боротьбу за третє місце донеччанину.
У ваговій категорії до 44 кілограмів дещо несподівано третє місце виборов Віталій Марковець. Віталій проявив у поєдинках таку жагу до перемоги та чоловічий характер, що судді віддали йому приз «За волю до перемоги».
У вазі до 48 кілограмів томашгородець Іван Хоменюк програв «бронзовий» фінал з рахунком 13:14 борцю з Шепетівки.
У ваговій категорії до 52 кілограмів переміг представник Житомирщини олевчанин Віталій Хоцянівський.
У вазі до 57 кілограмів Орест Міськов зайняв друге місце.
Томашгородець Юрій Борисовець став другим у ваговій категорії до 68 кілограмів.
По закінченню змагань, стоячи на п’єдесталі, всі переможці та призери отримали завойовані в чесній боротьбі нагороди. Все має свій кінець і свій початок.
Не можна не згадати тих людей, чиї фінансові та організаційні зусилля дали змогу провести юнацький турнір на належному рівні. Це підприємці: депутат Рокитнівської районної ради Віктор Кириловець (комерційне підприємство «Олімп»), депутат Рокитнівської районної ради Микола Ковалець (супермаркет «Газда»), депутат Рокитнівської районної ради Сергій Стрілець, Роман Марковець, Юлія та Сергій Ковальчуки (гуртівня «Меблі»), Руслан Коханевич, Андрій Галицький, майстер спорту з вільної боротьби Андрій Попок, голова правління ПрАТ «Рокитнівський скляний завод» Леонід Паробочий, директор Рокитнівського професійного ліцею Віктор Катрук, директор Рокитнівського медичного училища Володимир Кравець, художній колектив відділу культури райдержадміністрації (начальник – Наталія Ярмошко). Справжніми натхенниками спортивного дійства, його організаторами виступили тренери Рокитнівської ДЮСШ районної ради (директор Олександр Ничипорчук).
Хочу також згадати редакцію районної газети «Новини Рокитнівщини» (редактор Наталія Лозян), яка стала інформаційним рупором турніру. Все у нас вдалося.
Видатний український борець Василь Федоришин віддав належне керівництву району в особі голови Рокитнівської райдержадміністрації Миколи Кушніра та голови Рокитнівської районної ради Анатолія Кінчура, які показали себе з кращого боку, та відзначив наш турнір, як надзвичайно цікаві змагання, аналогів яким в Україні він не пригадує. Турнір пройшов за підтримки відділення Національного Олімпійського Комітету України в Рівненській області (голова – Микола Петренчук).