08:32
Спорт

Сенсація чи закономірність
або чемпіонські звання не даруються

24 серпня – на День Незалежності, в Старому Селі місцевий "Металіст" в матчі 9 туру чемпіонату району, проявивши неабияку волю до перемоги, вдруге підряд створив сенсацію, перемігши чинного лідера змагань – "Челсі" із села Рокитне – 3:2, програючи по ходу зустрічі –  0:2. Своєю вікторією гравці Старосільської ОТГ практично позбавили рокитнівчан чемпіонського звання і надали його іншому сенсаційно переможеному супернику – "Лісівнику ДПРЛ". Нагадаємо, що 19 серпня, у 8 турі, на цьому ж стадіоні цей же "Металіст" створив першу сенсацію, перемігши тодішнього лідера – масевицький "Лісівник ДПРЛ" – 4:2.
Вочевидь, настала пора говорити про такі звитяги старосільських футболістів не як про сенсації, а про сталу закономірність.
Та найбільшою сенсацією з участю старосільців в цьому чемпіонаті станеться те, коли обидві ними переможені команди ще й програють свої матчі останнього туру 28 серпня: "Лісівник" у Боровому місцевому "Інтеру", "Челсі" на "Ювілейному" карпилівській "Зорі", і цим самим подарують своїм кривдникам чемпіонське звання.
Хоча чемпіонські звання не даруються, а завойовуються.
...Більш, ніж півторигодинний екскурс мікроавтобусом "Граніта" по кучмівському «автобану» і я разом з футболістами "Челсі" біля триповерхового приміщення Старосільської школи, з тильної сторони якої – місцевий стадіон, збудовавний всупереч будь-яким архітектурним нормам, адже футбольні ворота стоять на західній і східних сторонах, що особливо дошкуляє воротарям в такі надзвичайно спекотливі і сонячні дні.
Вийшовши на піщаний газон футбольного поля, пригадав основну настанову гравців "Челсі" самим собі: "Хлопці, головне – забити перший і бажано швидкий гол і перемогу ми не упустимо!".
"Хоча забити цей гол буде тяжко, – міркував я, мандруючи місцевою «Мараканою» – газон не тільки піщаний, хоч і з деякими оазисними чубами підсмаженої травички та ще й не зовсім гладенький.
Уже по ходу матчу пересвідчився, що програму-мінімум на поєдинок рокитнівчани перевиконують. Спочатку зусиллями Олександра Колодича "Челсі" проводить швидкий гол. Через деякий час і другий м’яч влітає у ворота старосільців, але арбітр його не зараховує, хоч перед тим і вказав на центр поля. Та все ж до перерви другий м’яч таки побував у воротах застуканих зненацька господарів після удару Дмитра Масовця.
Так і закінчився перший тайм – 0:2. По перерві наче хтось підмінив металістів. Їх гра почала налагоджуватись, командні дії ставали осмисленішими. Особливу небезпеку для воріт "Челсі" становили аути на їх половині поля у виконанні Олександра Довмантовича, які по небезпеці значно перевищували кутові, а то й штрафні удари "Металіста". Саме з них і розпочинались гольові атаки господарів, незважаючи на те, господарем повітря практично був центральний захисник Микола Прядун. Фатальним для рокитнівчан був відрізок з 65-ої по 70-у хвилину матчу, коли господарі, завдяки голу Миколи Крупича, не тільки скоротили відрив у рахунку, а й після прицільного удару Олександра Вакулича встановили рівновагу – 2:2.
І цей рахунок влаштовував рокитнівчан для завоювання чемпіонського звання. Але не старосільців!
Вочевидь, бачачи те, як "печеться" на сонці при 30-тиградусній спеці в прямому і переносному смислі цього слова, голова голови Старосільської об’єднанної територіальної громади Михайла Кузьмича у найвище державне свято, футболісти – члени очолюваної ним громади, подарували йому свій подарунок – чергову сенсацію – перемогу за декілька десятків секунд до закінчення матчу. коли той же Микола Крупич оформив дубль. Сенсація, яка вже, мабуть, стала звичною реальністю.