Головна | | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід                                                                Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS 

   

Меню сайта
Вхід

Пощук
Відео
Відео
Відео
Відео
Відео
Відео
Відео
Головна » 2018 » Березень » 30 » На часі
14:36
На часі

Хто звільняється від сплати земельного податку?

ГУ ДФС у Рівненській області повідомляє, що внесено зміни в оподаткування пільгових категорій фізичних осіб – платників земельного податку, які вступили в дію з 01.01.2018 року.
Згідно з п. 281.1 ст. 281 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) від сплати земельного податку звільняються:
- інваліди першої і другої групи;
- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
- пенсіонери (за віком);
- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Згідно з п. 281.2 ст. 281 ПКУ звільнення від сплати податку за земельні ділянки передбачене за кожним видом використання у межах граничних норм:
- для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;
- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;
- для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;
- для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;
- для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.
Змінами внесеними до пункту 281.2 статі 281 ПКУ скасовані обмеження застосування пільги до однієї ділянки із сплати земельного податку фізичними особам. Тобто, з 01.01.2018 року звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для категорій фізичних осіб, які визначені пунктом 281.1 статті 281 ПКУ, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм.
Щоб скористатися вказаною пільгою, така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги. Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з періоду, в якому подано таку заяву. Тобто, якщо до 1 травня поточного року така фізична особа не подала до контролюючого органу заяву про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги, то у поточному році оподатковуються всі земельні ділянки, які є у її власності (крім земельної ділянки, на яку подана вказана заява у 2017 році).
Якщо заява про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги подана до контролюючого органу після 1 травня поточного року, то пільга починає застосовуватись до обраних земельних ділянок з наступного (базового) періоду.
Вказані зміни передбачені Законом України від 07.12.2017р. №2245-УІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році».
ГУ ДФС  у
Рівненській області.

 

Категорія: На часі | Переглядів: 28 | Додав: novinyrokytno | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Категории
Інтерв’ю [20]
Актуально [122]
Огляд новин [89]
Календар і люди [3]
Засідання [65]
Варто знати [18]
Візьміть до уваги [94]
У світі податків [1]
Релігія [22]
Літопис [1]
Про те, що хвилює [104]
Дзеркало статистики [0]
Візити [18]
Мудрість [6]
Освіта [42]
Конкурси. Змагання [20]
У записник господині [0]
Смачного! [0]
Нам пишуть [106]
Спорт [256]
На часі [51]
Події і Дати [299]
Рада і громада [4]
Конференція [7]
Фестиваль [3]
Кращі з кращих [20]
Влада інформує [49]
Допоможіть [14]
Людські долі [17]
Творчість наших читачів [10]
Погода в Рокитному
Дружні Сайти
Календар
«  Березень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0




1 2 3 4 5 6 7 8



 Редактор сайту. Кибукевич Сергій