Відео

Головна » 2017 » Січень » 26 » Спорт
09:54
Спорт

Дмитро Денисюк – чемпіон! У складі збірної України та срібний призер особистої першості

З 19 по 21 січня в Харкові пройшли поєдинки міжнародного турніру з вільної боротьби серед юнаків та дівчат, присвячені пам’яті Заслуженого тренера України, майстра спорту з вільної та греко-римської боротьби Леоніда Дуная.
В цих змаганнях взяло участь більше 300 борців, які представляли різні міста України та збірні команди Вірменії (ARM), Грузії (GEO – два склади), Молдови (MLD), Німеччини (GER – перша збірна), Білорусі (BLR). Були присутні і росіяни (RUS), але на представлення команд прапор ворожої для нас країни не виносився. На харківський килим вийшли чемпіони та призери юнацького чемпіонатів світу та Європи, чемпіони та призери України серед юнаків та дівчат та інших держав.
Змагання носили особисто-командний характер. У командній боротьбі взяло участь п'ятнадцять збірних. Рівень змагань підкріплювався ще і солідними грошовими призами. Команда-переможець змагань отримувала 15 000 грн, другий призер – 10 000, а третій – 5000. Чемпіони та призери в особистій першості теж отримали гарні грошові нагороди.
В перший день проходила особиста першість. В другий командні змагання. Минулого року українці не заявляли збірну, а боролися командами областей. В результаті збірна Харківщини, яку очолює старший тренер збірної України Олег Заєць  у фіналі програла першій команді Грузії. Та на цей раз він вирішив не гратися і покликав під український прапор кращих, на його думку, українських юнаків-борців. До складу збірної під синьо-жовтий прапор був запрошений і вихованець рокитнівської школи вільної боротьби Дмитро Денисюк. Нащадки козаків змогли вийти до фіналу, де у жорсткій боротьбі з рахунком 23 – 19 перемогли грузинів! Українці – чемпіони турніру! Третіми стали борці з Німеччини.
В особистих змаганнях у ваговій категорії до 100 кілограмів рокитнівчанин Дмитро Денисюк у першому поєдинку зустрівся з членом збірної Німеччини, фізично сильним та жорстким натуралізованим там турком Адіпузелем Абдулаллом (GER). Українець здобув впевнену перемогу по балах.
У півфінальному поєдинку Дмитро боровся з «бронзовим» призером чемпіонату України львів’янином Романом Нінцем. Рік тому вони вже боролися на змаганнях чемпіонату України серед юнаків в поєдинку за «бронзу». Тоді переміг рокитнівчанин. Нічого не змінилося. Ведучи в поєдинку з рахунком 7:2, наш юнак поклав суперника на спину і вийшов у фінал!
У фіналі Дмитро Денисюк знову зустрівся з надзвичайно фізично сильним чемпіоном Грузії Елгуджою Баланчівадзе (GEO). З цим борцем Дмитро боровся вже двічі. Минулого року на турнірі в Харкові у боротьбі за «бронзу» українець включив такі швидкості, що грузин просто задихнувся від безперервних атак нашого спортсмена. Рокитнівчанин переміг з гандбольним рахунком 21 – 10! Цього року на міжнародному турнірі в Тбілісі травмований Денисюк програв грузину.
І от, знову доля звела їх у боротьбі за «золото» змагань. Правда, перед тим наш спортсмен знову умудрився травмувати ногу та руку. В запеклому двобої з рахунком 8:11 переміг представник Грузії. Після цього поєдинку багато тренерів підходили до мене і вітали з яскравою боротьбою нашого борця.