Головна » 2019 » Травень » 12 » Спорт
09:42
Спорт

Рокитнівські борці – кращі в Україні!

Нещодавно у місті Бахмут на українській Донеччині пройшов чемпіонат України з вільної боротьби серед кадетів і кадеток (старші юнаки та дівчата).
У чемпіонаті взяли участь 460 спортсменів з 23 областей України. Змагання були відбірковими.  Чемпіони будуть захищати честь українського прапора на чемпіонаті Європи в Італії.
Талісманом змагань став лев Левко, який надихав юних борців боротися до останнього. Чемпіони та призери змагань отримали медалі та подарунки. А для суддівського корпусу організатори підготували екскурсію в Соледар на соляні шахти, які є одним з найцікавіших місць краю.
ЮНАКИ
Вихованець Рокитнівської школи вільної боротьби, а нині учень Олімпійського коледжу імені Івана Піддубного Віталій Кулакевич боровся у ваговій категорії до 55 кілограмів, де змагалося тридцять шість борців! Серед них троє були переможцями чемпіонатів України: Юрій Вовк (Тернопіль), Олександр Дідошак (Івано-Франківськ) та Валентин Клепак (Київська область). Двоє останніх брали участь в юнацьких чемпіонатах Європи. Такий жереб, що випав Віталію Кулакевичу, не побажаєш і ворогу. Довелося…перемагати двох чемпіонів України.
В першому поєдинку Віталій вирвав перемогу з мінімальною перевагою 5:4 у майбутнього бронзового призера чемпіонату, фізично надзвичайно сильного запорожця Євгена Пана.
Другого суперника харків’янина Шахмурада Мурадова переміг чисто технічно 12:1.
 Третій поєдинок був з кандидатом у майстри спорту, чемпіоном України серед юнаків, учасником чемпіонату Європи Валентином Клепаком (Київська область). До цього Віталій йому програвав так разів … зо три. Проявивши високі вольові якості та технічну майстерність, рокитнівчанин здобуває впевнену перемогу по балах 7:1!
У півфіналі важлива перемога з рахунком 6:1 над одеситом Федором Недевським.
І от фінал. Чемпіон України та учасник чемпіонату Європи серед юнаків Олександр Дідошак (Івано-Франківськ) проти Віталія Кулакевича.
Ніхто не хотів програвати, бо ціною перемоги була путівка на юнацький чемпіонат Європи в Італії.
Переміг рокитнівчанин з рахунком 11:4.
Підведемо підсумки: 1.  Віталій Кулакевич у 15 років стає майстром спорту України! 2. У складі збірної України він їде на міжнародний турнір в Туреччину та чемпіонат Європи в Італію!
Вперед по медалі!
У цій ваговій категорії кисорчанин Вадим Шупрудько зайняв 23 місце. Це єдиний спортсмен в історії села Кисоричі, який бере участь у чемпіонатах України!
Назар Богданець боровся у ваговій категорії до 80 кілограмів, де змагалося тридцять три борці.
Наш юнак переміг по черзі представників Закарпатської, Донецької та Харківської областей. У півфіналі програв бронзовому призеру чемпіонату Європи Денису Сагалюку з Івано-Франківської області. У боротьбі за третє місце, виграючи 2:0 наразився на контприйом суперника і програв. Фінішував п’ятим. Розраховували на медаль. Будемо працювати далі.
ДІВЧАТА
У ваговій категорії до 40 кілограмів Олександра Бондар фінішувала сьомою.
Анна Поштар зайняла сьоме місце у ваговій категорії до 53 кілограмів.
Найкраще виступила вихованка тренера Володимира Васильчука Юлія Лесковець. Багаторазова призерка чемпіонатів України нарешті виборола чемпіонське звання! На шляху до найвищої сходинки п’єдесталу вона здобула три перемоги. В тому числі у фіналі поклала на лопатки сильну львів’янку, кандидата у майстри спорту Манолу Скобельську.
Неля Попок стала п’ятою у ваговій категорії до 73 кілограмів.
Віталій Кулакевич та Юлія Лесковець – члени національної юнацької збірної України з вільної боротьби! Для Рокитного це історична подія! Вперед, по медалі чемпіонату Європи!